Livestock Division | UNIVERSITY AGRICULTURE PARK
» STAFF DIRECTORY » Livestock Division

Livestock Division

BAHAGIAN TERNAKAN

Mohd. Tarmizi bin Ishak
Ketua Bahagian Ternakan
Bac. Kejuruteraan (Biologi & Pertanian) UPM)

Pegawai Pertanian (G48)
Tel. : +60397697977/7979
Email : motarmizi@upm.edu.my

Pengkhususan: Pengurusan Ternakan dan Projek


SEKSYEN RUMINAN BESAR

Unit Tenusu  

Aznida binti Che Alli
Bac. Sc. Bioindustri

Pegawai Pertanian (G44)
Tel. : +60397697978/7979
Email : aznida@upm.edu.my

Pengkhususan: Tenusu & Pedaging


Rijalana bin Ab. Ghani
Malaysian Certificate Examination (MCE)


Penolong Pegawai Pertanian (G32)
Tel. : +60397697984/7979
Email : rijal@upm.edu.my

Pengkhususan: Tenusu

Sharizal bin Shahak

Pembantu Veterinar (G19)
Tel. : +60397697992/7997
Email : sharizal@upm.edu.my

 


Norazizam binti Che Mud
Diploma Kesihatan Haiwan & Penternakan (UPM)


Penolong Pegawai Veterinar (G32)
Tel. : +60397697992/7997 
Email : norazizam@upm.edu.my

Pengkhususan: Tenusu

Muhamad Zulhelmi bin Zamri

Pembantu Veterinar (G19)
Tel. :+60397697989/7979 
Email : muhdzulhelmi@upm.edu.my


   Mustafa Fahmi bin Nazri

Pembantu Veterinar (G22)
Tel. :+60397697989/7979
Email : m_fahmi@upm.edu.my
   

Unit Pedaging

Mohammad Sallehhuden bin Samah
Diploma Perladangan Makanan (UPM)

Penolong Pegawai Pertanian (G29)
Tel. : +60397697987/7979
Email : sallehhuden@upm.edu.my

Pengkhususan:Ruminan (Lembu Pedaging)

 

Shahril Anuar bin Mohd. Taib

Pembantu Veterinar (G19)
Tel. : +60397697989/7979 
Email : shahrilanuar@upm.edu.my

 

 

Shafinash Aida binti Ngadenan

Pembantu Veterinar (G26)
Tel. : +60397697989/7979 
Email : shafinash@upm.edu.my

 

Ismail bin Mat Ajap

Atendan Haiwan (G11)
Tel. : +60397697992/7997
Email : m_ismail@upm.edu.my


SEKSYEN RUMINAN KECIL

Dr. Muhammad Azrolharith bin Rashid
Doctor of Veterinary Medicine (DVM) (UPM)

Pegawai Veterinar (GV41)
Tel. : +60397697980/7979 
Email : mahr@upm.edu.my
  

Pengkhususan: Ruminan


Unit Rusa

Mohamad Mahfuz bin Mohd. Marzuki
Diploma Kesihatan Haiwan & Penternakan (UPM)


Penolong Pegawai Veterinar (G32)
Tel. : +60397697985/7979
Email : mahfuz_marzuki@upm.edu.my

Pengkhususan: Ruminan Kecil (Rusa)

  Mohd. Akmal bin Kulop

Pembantu Veterinar (G19)
Tel. : +60397697989/7979
Email : mohdakmal@upm.edu.my

Zulfakarudin bin Zamri

Pembantu Veterinar (G22)
Tel. : +60397697989/7979
Email : zulfakarudin@upm.edu.my
Jeeva a/l Krishnan

Pembantu Awam (H11)
Tel. : +60397697989/7979
Email : jeeva_krish@upm.edu.my

Azrul Hisham bin Mohd. Yusof

Pembantu Veterinar (G22)
Tel : +60397697989/7979
Email : azrulhisham@upm.edu.my
  Nur Fatin Hanani binti Mustaffa

Pembantu Awam (H11)
Tel. : +60397697989/7979
Email : nurfatin@upm.edu.my
       
SEKSYEN EKUIN DAN PASTURA

 

Shuhaimi bin Ab. Rahim
Bacelor Sains Pertanian (UPM)

Pegawai Pertanian (G44)

Tel. : +60389424076

Faks :+60397697285
Email : shuhaimi_rahim@upm.edu.my 

Pengkhususan: Tanaman Sayuran


Unit Ekuin

 

 

Muhammad Nor Firdaus Mat Wazir
Diploma Livestock in Production (Kolej Risda Melaka)

Penolong Pegawai Veterinar (G29)
Tel. : +60397697298/7997/7991
Faks : +60397697285
Email : m_norfirdaus@upm.edu.my
 

Pengkhususan: Ekuin

Roasmawi bin Rosdi

Pembantu Veterinar (G22)
Tel. :+60397697992/7997
Email : roasmawi@upm.edu.my

Mohammad Nizwan bin Ibrahim

Pembantu Veterinar (G22)
Tel. : +60397697992/7997
Email : mnizwan@upm.edu.my

Muhammad Nurhakim bin Mohd Razali

Pembantu Awam (H11)
Tel. :+60397697992/7997
Email : m_nurhakim@upm.edu.my


Unit Pastura      

 

 

Mohd Fawwaz bin Yaacob
Bac. Pertanian Sains Ternakan (UPM Bintulu)

Penolong Pegawai Veterinar (G29)
Tel. : +60397697298/7997/7991
Faks : +60397697285
Email : mohd.fawwaz@upm.edu.my

Pengkhususan: Ternakan

 Fairulnizam bin Amir

Pembantu Veterinar (G19)
Tel. : +60397697989/7979 
Email : fairulnizam@upm.edu.my

Nooranisa binti Said

Diploma Pertanian (UPM Bintulu)

Penolong Pegawai Pertanian (G29)
Tel. :  +60397697973
Faks :+60397697285
Email: nooranisa_s@upm.edu.my

Pengkhususan: Pertanian

 
   Alif Asywan bin Kaduwadi

Pembantu Veterinar (G19)
Tel. : +60397697992/7997
Email : a_asywan@upm.edu.my


Muhamad Azmi bin Baharudin

Pembantu Veterinar (G19)
Tel. :+60397697992/7997
Email : m_azmibaha@upm.edu.my
   Mohd. Zaki bin Lokman

Pemandu Kenderaan (H11)
Tel. : +60397697992/7997
Email : ml_zaki@upm.edu.my
Norrulfaiz bin Rahmat

Pembantu Veterinar (G19)
Tel. : +60397697992/7997
Email : norrulfaiz@upm.edu.my
   

 

Updated:: 10/08/2021 [liliamira]

MEDIA SHARING

BUJaNA:13:37